Setkání generací na VOŠS

U příležitosti letošního Dne seniorů Vyšší odborná škola sociální umožnila, aby se v rámci mezigenerační solidarity v jejích prostorách uskutečnilo dne 2. října 2014 slavnostní SETKÁNÍ GENERACÍ. Setkání připravilo občanské sdružení Ostravský debatní klub My 50 plus, ve spolupráci s Knihovnou města Ostravy a Střediskem volného času Ostrava. Pozvání přijalo bezmála 160 hostů.

Program byl vskutku velmi pestrý. Od prezentace výstavy a ocenění výtvarných děl s příhodným názvem Stáří očima ostravských dětí a mládeže až po ukázky literárních prací dětí a křest almanachu o stáří s názvem Jak ho vidím já. Třešničkou na dortu bylo vystoupení hudební skupiny IN BLUE Ivana Němečka a známého hudebníka Jaroslava Wykrenta, kterému jsme položili několik otázek:

 „Kde berete inspiraci pro texty Vašich písní?“

Všude kolem sebe.

 

„Baví Vás více psaní textů nebo zpěv?“

Obě věci stejně. A kdybych mohl, tak by mě bavilo i to co jsem dělal předtím. Hraní na kytaru, piano, zobcovou flétnu.

 

„Který z textů je Vaší srdeční záležitostí?“

Většinou vždycky ten poslední.

 

„Nosíte v hlavě nějaký text, téma, které byste chtěl, aby bylo zhudebněno? A který byste napsal speciálně na míru pro některého zpěváka. Jestliže ano, o čem by píseň byla?“ 

Nemám ambice psát text na míru kterémukoli zpěvákovi. Já jsem se totiž, ať už jsem psal muziku nebo texty, vždycky snažil prezentovat vlastní pocity a nálady. Takže mé texty jsou dodnes především jakýmsi osobním vyznáním, o které se dělím se svým okolím.

„Pane Wykrente děkujeme za rozhovor.“

Poděkování patří také 5 studentům VOŠS, kteří naše hosty při aktivitě doprovázeli.

Mgr. Michaela Holaňová

 

 

Sál na VOŠS byl při tomto setkání generací
nabitý úžasnou atmosférou

 

Jaroslav Wykrent – nezapomenutelný zážitek pro všechny hosty

 

 

 

 

Vystoupení Jaroslava Wykrenta bylo velkou třešničkou na dortu

 

Další informace