Odborná konference: „SOCIÁLNÍ  PRÁCE ve zdravotnictví“

 „NOVÝ OBČANSKÝ  ZÁKONÍK V PRAXI  SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA“

 

Téma konference:  „Sociální práce ve zdravotnictví, nový občanský zákoník v praxi sociálního pracovníka“, jsme zaměřili na problematiku klientů, kteří potřebují pomoc sociálního pracovníka a to zejména v oblasti zdravotnictví. Důvodem je, že v měsíci dubnu konkrétně 7.4. 2014 je vyhlášen WHO světový  Den zdraví. V letošním roce se tento den zaměřuje na infekční nemoci. Proto jeden z příspěvku se týká této problematiky.

Dalším tématem, které se velice úzce dotýká problematiky sociální práce ve zdravotnictví je problematika svéprávnosti, problematika opatrovnictví člověka. Všechny tyto informace a plno dalších výrazně pozměnil novelizovaný nový občanský zákoník od 1.1.2014. Proto další dva bloky hlavních přednášejících se budou týkat občanského zákoníku – nejdříve se budeme zabývat první částí občanského zákoníku a potom oblastí rodinného práva. Tato problematika velice zajímá sociální pracovníky ve zdravotnických zařízeních a nejen tam. Sociální pracovníci ve zdravotnictví velice úzce spolupracují s Orgány sociálně-právní ochrany, s nejrůznějšími druhy poraden, s neziskovými organizacemi. Tyto pomáhají rodinám s dětmi, handicapovaným klientům.  Srdečně zveme všechny sociální pracovníky na tuto konferenci.

 

Konference se uskuteční dne 10. dubna 2014 v konferenčním sále a přilehlých prostorách Vyšší odborné školy sociální od 8:30 hodin. V roli posluchačů budou sociální pracovníci z nejrůznějších institucí, pedagogové a studenti VOŠS.

Konference bude podpořena Občanským sdružením Pro školu.

Účastnický poplatek:150,-- Kč. Možnost úhrady: hotově při prezentaci.

Vstup zdarma:přednášející, držitelé TP, ZTP, ZT/P a studenti.

Přihlášku a případné dotazy zasílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 31.3.2014.

 

Soubory ke stažení

Název souboru Popis souboru
Prihlaska_ucastniku.docx  Máte-li zájem se zúčastnit, zašlete vyplněnou přihlášku na kontaktní email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Konference-letak.pdf 

Souhrn informací vhodný pro vyvěšení

Program_konference_27_3_2014.pdf   

Seznam a časový rozvrh jednotlivých příspěvků

 

Další informace