Odborná konference

 

Dne 9. dubna 2015 u příležitosti Světového dne sociální práce uspořádala VOŠ sociální v Ostravě odbornou konferenci z cyklu „Poznáváme se navzájem“ s názvem "Býti spolu v síti" tentokrát s prorodinnou tematikou. Pozvání přijali a s odbornými příspěvky na konferenci vystoupili významné osobnosti z oboru psychologie, sociální práce, práva -  Dr. Jeroným Klimeš, Ph.D. (psycholog), Mgr. Robin Brzobohatý (sociální pracovník a akreditovaný mediátor), Mgr. Zbyněk Matula (advokátní koncipient), PhDr. Linda Nováková Palatá (vedoucí odboru sociálně-právní ochrany dětí).  Záštitu nad konferencí převzala Mgr. Věra Palková (náměstkyně hejtmana MSK).

Cílem konference bylo vytvořit  sociální síť napříč institucemi. Z řady možných témat jsme posluchačům nabídli prohloubení odborných poznatků a veřejnou diskusi v oblasti identity dítěte v náhradní rodinné péči, v oblasti rasismu, mediace, právního pohledu na specifika svéprávnosti, podpůrných opatření a opatrovnictví člověka v souvislosti s novým občanským zákoníkem. Jako příklad dobré praxe jsme posluchačům zprostředkovali zkušenosti z realizací případových konferencí jako úspěšného nástroje sociální práce. V průběhu konference byla ve školní galerii Svět otevřena putovní interaktivní výstava s názvem„Obrazy rodičovství“.

Děkujeme všem účastníkům konference za projevený zájem, vytvoření příjemné atmosféry a těšíme se na další setkání a spolupráci. 

PhDr., Mgr. Janka Hajdová

 

Odkaz na fotogalerii zde

 

Prezentace Dr. Jeroným Klimeš, Ph.D. - zde

Prezentace Mgr. Zbyněk Matula - zde

Prezentace PhDr. Linda Nováková Palatá - pro zájemce kontakt tel.: 599 459 229,

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prezentace Mgr. Robin Brzobohatý - zde

Další informace