Sbírka pro MOMENT                    

V únoru 2017 u nás na VOŠS  proběhla sbírka šatstva a různých věcí pro MOMENT o.p.s.- tak trochu jiný obchod. Vybrané věci jsou prodávány v šatnících organizace Moment na různých místech Ostravy a veškerý výtěžek je věnován spolupracujícím neziskovým organizacím, pro které jsou obchody určeny, jako jsou Žebřík a mobilní hospic Ondrášek. Peníze tedy putují na dobrý účel pečlivě vybraných sociálně či enviromentálně prospěšných projektů.

Žebřík je denní stacionář a poskytuje své služby lidem s postižením a jejich rodinám. Svým klientům poskytuje nezbytnou míru podpory, která vede k nezávislému a plnohodnotnému životu.

Mobilní hospic Ondrášek pečuje o člověka s vážným onemocněním, kde již není možná další léčba a jeho život se chýlí ke konci. Domácí hospicová péče Ondrášek je pro všechny, kdo chtějí prožít poslední okamžiky se svou milovanou osobou v teple svého domova.

Pro tuto sbírku se nám podařilo oslovit a také získat dvě další školy, a to Střední zdravotnickou školu v Ostravě a Gymnázium Volgogradská v Ostravě Zábřehu. I tyto školy přispěly svým výtěžkem na dobrou věc.

Sbírka v tomto školním roce probíhala měsíc a dala základ pro další spolupráci s organizací MOMENT o.p.s. I do budoucna plánujeme pomáhat takovéto smysluplné aktivitě a pořádat další sbírky.

Všem zúčastněným studentům moc děkuji.

Mgr. Vendula Schystalová

 

 

Pin It