Archa doplula na VOŠKU  ( 1. 5. – 31. 8. 2017)

Zdá se Vám tento název výstavy poněkud bizarní?  Je tomu opravu tak, 4. května 2017 skutečně Komunitní centrum Archa doputovalo na VOŠS sociální v Ostravě a klienti centra zakotvili v galerii Svět a vylodili se při vernisáži výstavy svých fotografií vskutku s plnou parádou. Fotografie, které jsou zde ke zhlédnutí do konce srpna 2018, si v ničem nezadají s profesionálními fotografiemi z kalendářů renomovaných fotografů. V našem případě amatérští fotografové při svých cestách zaměřili své objektivy na neustálou proměnu přírody v různých místech a různých ročních obdobích. Pestrost barevnost, přesnost a dokonalost kompozic jednotlivých snímků nás nutí k zamyšlení, kam až lze dovést cíleným a neúnavným vedením člověka prahnoucího po vědění…

Každý z nás zná příběh o Noemové arše. Pakliže ho použijeme jako určitou alegorii ve vztahu k naší galerii, jejímž hlavním mottem a cílem je dát prostor tomu, kdo chce ukázat, že něco dovede, pak lze říci, že naši senioři, kteří tentokrát vystoupili na palubě VOŠKY dokázali, že mohou být pro naše studenty dalším příkladem dobré praxe, což dokázali i při tanečních vystoupeních, která vhodně doplnila zmíněnou vernisáž.

Milé Komunitní centrum, děkujeme za příležitost spolupracovat s Vámi a věříme, že tato výstava bude pro Vás odrazovým můstkem pro další konání. 

VIDEO

Pin It