Španělské rytmy

V pravé poledne jsme v úterý 24. října 2017 otevřeli společně se studenty výstavu fotografií těch, kteří cestovali v září pomyslným školním autobusem do Španělska. Výstavu fotografií organizujeme vždy jako fotografickou soutěž. Studenti objektivem svého fotoaparátu zachytí cestou některý ze sociálních problémů navštívené země nebo zvěční svůj největší zážitek z cesty. Na vernisáži pak sdílí své zkušenosti a poznatky z cesty se svými kolegy. Autoři nejlepších fotografií jsou oceněni ze Spolku pro školu.

V letošním roce jsou vítězi soutěže:

 

 

Sociální téma (multikultura, luxus, bída, a jiné sociální problémy)

Volné téma (největší zážitek z cesty)

1. místo

Eva Beránková, K2. D

Fotografie – Stará žena

Mentznarovská Valérie, 2. A

Fotografie – Záliv

 

2. místo

Pavla Buzková, K3. D

Fotografie – Multikultura

Lucie Váňová, D2. A

Fotografie – Španělské památky

 

3. místo

Zuzana Dunajčíková, 2. A

Fotografie – Cíl cesty - zařízení pro seniory

Kristýna Kouřilová, 2. A

Fotografie – Sagrada Familia

 

Sladká tečka čekala i na další studentky, které přihlásily své fotografie do soutěže, a to Michaelu Žáčkovou (3. A), Anetu Konvičkovou (D2. B), Evu Urbanovskou (D2. B).

Při vernisáži zazněly španělské verše v podání studentek – našich mladších kolegyň z Obchodní akademie Ostrava-Mariánské Hory. Verše si připravily pod vedením Mgr. Šťastné. Komorní setkání doplnily oceněné studentky svými zkušenostmi z cesty a povídáním o tom, co je vedlo právě k danému záběru. Horké španělské rytmy připomínaly houslové klíče a noty na oknech, rudé růže, které asociovaly živočišné flamenco a vesele se smějící oranžové mandarinky, co by španělské pomeranče.         

Poděkování patří všem, kteří výstavu zorganizovali a připravili: Mgr. Webrové, Mgr. Kořistkové, Mgr. Schystalové, Mgr. Hoňkové a M. Tomčíkové. 

Pin It