VOŠS ve spolupráci s CA Exotour (Mgr. Eliška Retková) pořádá pro studenty

všech forem studia a přátele školy tradiční adventní exkurzi

 

VÁNOČNÍ  BRATISLAVA

A

PRIMARK u Vídně

 

Bratislava je nejmladším a nejmenším hlavním městem v Evropě, ale je úžasná svými křivolakými uličkami a kouzelnou atmosférou zejména v období vánočních svátků.

 

Kdy: Pátek a sobota 29. 11. – 30. 11. 2019

Odjezd: 7:00 hodin od Domu kultury města Ostravy (velké parkoviště naproti)

Program:

1. den – odjezd v 7.00 od DKMO, prohlídka města s průvodcem (Bratislavský hrad, katedrála sv. Martina, Primaciální palác, Stará a Nová radnice, Michalská brána, atd.). Staré město se vám představí v plné vánoční kráse. V individuálním volnu navštívíte vánoční trhy. Ty největší se nacházejí na třech náměstích – Hlavním, Františkánském a Primaciálním. Na trzích ochutnáte místní speciality – cikánskou pečeni, medovník, punč, husí a zelné lokše, zelňačku, klobásy, koláče, sýry, grog, horkou medovinu, atd.

2. den – snídaně v 7:30 a po snídani v 8:00 odjezd k jednomu z nejkrásnějších soutoků Moravy a Dunaje na slovensko-rakouské hranici. Přímo nad ním se tyčí jako orlí hnízdo na kolmé vápencové skále hrad Devín, který tvoří monumentální kulisu. Po prohlídce budeme pokračovat směrem na Vídeň a navštívíme známý obchodní dům Primark. Nízké ceny a široký výběr jsou důvodem, proč Primark berou zákazníci doslova útokem, a to nejen o Vánocích. Se svými vánočními úlovky se vrátíme do Ostravy ve večerních hodinách.

 

Cena: 1500,- Kč     

Cena zahrnuje dopravu, nocleh ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a se snídaní, průvodce. Studenti dostanou příspěvek ze spolku Pro školu (100,- až 200,- Kč).

 

Přihlášky: Jana Kořistková, kabinet č. 246

Stačí nahlásit jméno, příjmení, datum narození, bydliště, číslo pasu nebo OP a zaplatit závaznou zálohu 800,- Kč.

Neváhejte a přihlaste se do 20. 10. 2019. Počet míst je omezen a rozhodující pro účast na zájezdu je datum zaplacení.

Jana Kořistková, garant Sekce všeobecných předmětů a vedoucí exkurze

 

foto1foto2

Pin It