DSCN3643Téměř 60 studentů prvních ročníků si na vlastní kůži vyzkoušelo něco málo ze světa tmy. Jednalo se již o šestý ročník úspěšné akce, která tentokrát díky projektové finanční podpoře (Učíme a učíme se invenčně, inovativně a interaktivně) nabyla dalších rozměrů. Konala se tradičně u nás na VOŠS, a to u příležitosti Mezinárodního dne nevidomých. Tentokrát dne 14. listopadu 2019.

Hlavním smyslem akce bylo vést studenty k samostatnosti. Proto na rozdíl od jiných ročníků, byla částečná organizace edukativního dopoledne plně v jejich kompetenci. Studenti si sami připravili simulovanou kavárnu, vzájemně si pomáhali v průběhu jednotlivých aktivit a po vyzkoušení, či nacvičení úkonů, se ujali role průvodců spolužáků.

Všichni zapojení získali informace o vadách zraku, kompenzačních pomůckách a službách pro osoby se zrakovým handicapem. Mohli si vyzkoušet průvodcovství nevidomých s bílou holí, speciální brýle simulující vady zraku, napsat text Braillovým písmem na Pichtově psacím stroji a na závěr se občerstvit v provizorní kavárně, kde si poslepu připravili kávu nebo čaj, namazali rohlík nebo chleba a zkusili, jaké to je, když jíte nebo pijete něco, co nevidíte.

Akce byla uspořádána ve spolupráci s Tyflocentrem Ostrava, o. p. s. Akci finančně podpořil spolek Pro školu.

DSCN3639.JPGDSCN3638.JPGDSCN3643.JPGDSCN3667.JPGDSCN3636.JPGDSCN3634.JPGDSCN3635.JPG

Pin It